Diş Beyazlatma

İnci gibi dişlere sahip olmak ve gülüşleri hiçbir zaman kısıtlamamak herkesin isteyeceği, hayranlık uyandıran eşsiz bir güzelliktir. Dilediğiniz gibi gülerken dişlerinizin sararıp sararmadığı gibi konulara takılmadan, tamamen kendinizi iyi hissettiğiniz gibi hareket etme konusunda kısıtlandığınızı düşünüyorsanız, dişlerinize yeteri kadar özen göstermiyorsunuz demektir. Diş beyazlatma konusunda ilk olarak düzenli ve doğru teknikleri kullanarak dişleri fırçalamak gelmektedir. İlk andan itibaren diş fırçalama alışkanlığına sahip olmak ve bunu devam ettirmek, uzun vadede daha sağlıklı dişlere sahip olmayı da kolaylaştırır. Aynı zamanda güzel gülüşler ve çekinmeden dişlerinizi gösterebilmekte, özgüveninizin artmasını sağlar. Ancak diş fırçalama alışkanlığına sahip olmamanız, sigara içmeniz ve fazla şeker tüketimiyle de hem dişlerde sararma, hem de çürüklere yol davetiye çıkartmanıza yol açacaktır.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş polikliniklerinde sıklıkla karşılaştığınız ve hemen herkesin hizmet aldığı bir konu olan diş beyazlatma, dişlerin dış yüzeyinde bulunan tartar ve plakların yok edilmesiyle, dişin doğal rengini almasının sağlanması işlemidir. Dişin doğal rengi bembeyaz olmadığı gibi, bazı ek maddelerle tam anlamıyla inci gibi dişlere sahip olma şansını elde ederken, bunu korumakta yine sizlerin elindedir. Mine ve diş kemiğinde değişime yol açan renklerin yok edilmesiyle dişlerinizin beyaz renk alması işlemi sonucunda, her zaman kendinize daha fazla güvenecek, daha rahat gülümsemelere de sahip olacaksınız. Yoğun sigara, çay ve kahve kullanımı sonucunda, yemek yedikten sonra dişleri fırçalama alışkanlığına sahip olmamak ve kısacası dişlerinize iyi bakmamanız sonucunda oluşacak sarı rengin giderilme işlerime diş beyazlatma denilmektedir. Bu sarılıktan kurtularak inci gibi beyaz dişlere sahip olmak adına da hizmet alabilir, her zaman en doğal gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Diş Beyazlatmanın Zararı Var mı?

Diş beyazlatma işlemi, hiçbir katkı maddesi veya kimyasal kullanılmadan, tamamen dişin dış yüzeyinde yer alan sarılığın giderilmesiyle alakalı bir işlem olduğu için, dişlere direkt olarak bir zararı da söz konusu değildir. Her zaman tercih edebileceğiniz, belli aralıklarla hekiminizden destek alabileceğiniz ve tercih ettiğiniz polikliniklerden de hizmet alabileceğiniz diş beyazlatma işlemi sonucunda, dişlerinizin zarar görmesi mümkün değildir. Lazerli tedavilerde bir veya bazı zamanlarda iki seansa kadar uzayan bu işlemlerde, dişinizin sağlamlığı veya yerinden oynaması gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. Diş Beyazlatma sayesinde her zaman istediğiniz beyazlığı yakalayabilir, istediğiniz inci dişlere sahip olabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Hizmetini Herkes Alabilir mi? Kimlere Uygulanır?

Dişlerinizin temelde sağlam olması, diş eti problemi yaşamamanız ve yapılacak tedavi sonucunda verilecek tavsiyeler sonucunda, diş beyazlatma hizmetini herkesin alabileceğiniz rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak, dıştan görünmeyen ve ancak muayene sonucunda elde edilecek bulgularla karar verilmesi de, her zaman daha net sonuçları ortaya çıkaracaktır. Temelde, herhangi bir ayrım olmadan, diş beyazlatmaya ihtiyaç duyulan her dişe, diş beyazlatma işlemi uygulanabilir. Hiçbir yan etkisi olmadığı gibi, izlenecek bazı yöntemlerle de bunu sağlamak mümkündür.

Diş Beyazlatma Fiyatları

İşlem uygulanacak diş sayısı, hastanın yaşı ve dişlerin sarılık oranına bakıldıktan sonra karar verilecek olan diş beyazlatma fiyatları, her zaman farklılık göstermektedir. Net olarak bir fiyat çıkarılması için ilk olarak tedaviye başlanmadan önce muayeneye girilmesi gerekmektedir. Mavera Diş Polikliniği olarak her zaman hastaların en doğru yöntemle hizmet almasını sağlarken, en uygun fiyat avantajını da sunmaya devam ediyoruz. Ücretsiz muayene şansından yararlanarak sizlerde dişlerinizin diş beyazlatma işlemi için uygun olup olmadığını öğrenebilir, buna göre tedavi görmeye karar verebilirsiniz. Profesyonel diş hekimleriyle güvenilir hizmetler almak için iletişime geçebilirsiniz.