Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği  gelişen teknoloji ile birlikte iyice hayatımıza girmiş olan bir kavramdır. Bu uygulama yönteminde asıl hedeflenen kişinin diş problemlerinin çözülmesi ve gülüşünün daha estetik hale getirilmesidir. Bu problemlere örnek vermek gerekirse ön dişlerin ayrık olması söylenebilir. Bu soruna çözüm olarak diş teli tedavisi uygulanabilir. Veyahut kişinin dişlerinde sararma var ise diş beyazlatma tedavisi uygulanır. Bütün, bu ve bunun gibi işlemler Mavera Diş kliniğinde yapılmaktadır.

“Güzellik” anlayışı kişiden kişiye değişen bir kavram olsa da genel güzellik algısı sabittir. Bu güzellik anlayışı şu şekildedir:

·       Beyaz dişler, (sararması genetik ile alakalı olmakla birlikte bleaching yöntemi kullanılarak beyazlatmak mümkün )

·       Orantılı ve orta büyüklükte dişler,

·       Sık sık sıralanmış dişler,

·       Çürük ve leke olmayan dişler,

·       Sağlıklı görünen diş etleri,

·       Temiz  ve doğal renkteki diş etleri.

Bütün bu özelliklere sahip olan kişi güzel dişlere sahip biri olarak tasvir edilir. Bazı kişilerde bunlar doğuştan gelen ve özenli bakım ile gözlemlenen özellik olabiliyor. Fakat bazı kişiler o kadar şanslı olmadığı için güzel dişlere sahip olmak için estetik diş hekimliği kliniklerine başvurmak zorunda kalıyor. Bu kliniklerde birçok diş hekimliği branşına sahip kişiler bir araya gelerek uygulamalarda bulunuyor. Uygulamalar sonucunda memnun olan kişilerin sayısı oldukça fazla olduğundan bu yöntem giderek popülerleşmiştir.

Birçok tedavi yöntemi içeren estetik diş hekimliği, içerisinde implant, diş beyazlatma, zirkonyum kaplama, diş eti estetiği, diş teli tedavisi, protez gibi birçok işlemi bulundurmaktadır. Bütün bu işlemlerin amacı, kişiye daha güzel bir gülüş ve estetik, kullanışlı dişler sağlamaktır.

Bu işlemler yapılırken dikkat edilmesi gerek bir diğer husus ise dişlerin doğal durmasıdır. Doğal durmayan dişler haliyle estetik olmayacağından göze hoş gelmeyecektir. Göze hoş gelmeyen bir estetik operasyonu ise başarısız demektir. Başarılı bir estetik operasyonu için bilinen kliniklerden tedavi olmak yarar sağlayacaktır. Bunun için Mavera Diş Kliniği iyi bir seçenek olacaktır. Çünkü bugüne kadar yapmış olduğu işlemler herkes tarafından pozitif yorumlar ile desteklenmiştir.

Kişinin istekleri doğrultusunda işlemler değişiklik gösterir. Çünkü bazı bireyler öndeki dişlerini daha uzun göstermek isterken bazı bireyler daha kısa dişler istemektedir. Ağız yapısına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle diş hekimi, hastaya taslak oluşturmak adına önden geçici dişler hazırlar. Geçici dişler, mumdan yapılmaktadır. Bu mumu kişinin ağzında dener. Kişi görüntüden memnun kalırsa bu mum kullanılarak işlem uygulanır.

Estetik sonucunda kişinin doğal ve güzel bir gülüşe sahip olacağı aşikardır. Bu doğrultuda kişinin özgüveni artacak ve sosyal ilişkileri de dahil olmak üzere yaşam standartı yükselecektir. Bu nedenle estetik diş hekimliği tüm dünyada kullanılan bir şey olmuştur. Giderek ülkemizde de yaygın olarak başvurulan estetik operasyonları, kişiye her anlamda pozitif yararlar sağlamaktadır.