İmplant

Kusursuz bir gülüşe sahip olmak kendinize olan güveninizi artırdığı gibi; içinizden geldiği gibi gülümseyebilme özgürlüğünü sizlere sunar. Kahkaha atabilmenin verdiği rahatlamaya alışmak, etrafınızdaki insanlara gülücük saçmak her zaman pozitif bir enerjiye sahip olmanızı ve gününüzün güzel geçmesini sağlar. Eşsiz gülüşlere sahip olmak dişlerinizin kusursuzluğundan geçer. Ağzınızda, ağzınızın ön bölümünde eksilmiş bir diş bile, gülüşlerinizi her zaman olumsuz yönde etkiler. Rahatlıkla ağzınızı açamaz, kahkaha atmak isteseniz bile ağzınızı kapatarak ve kendinizi sıkarak gülümsemek zorunda hissedersiniz. Genç yaşta yaşayacağınız küçük bir olumsuzlukla bile dişlerinizin tamamını veya birkaçını kaybetmeniz mümkünken, bunun üstesinden gelmek içinde en bilindik ve doğru yöntem olan İmplant ilk tercihiniz olabilir. İmplant işlemi sonucunda kendi eski dişlerinizle sahip olduğunuz gülüşe ve işlevsel kullanıma tekrardan kavuşmanız mümkündür.

İmplant Nedir?

En kaba ve anlaşılır tabiriyle İmplant, ağızda eksik olan dişlerin yerine geçmesi için tasarlanan, genelde vida şeklinde kullanılan yapay diş dokusuna verilen addır. İnsan çenesi yapısı itibariyle, titanyum maddesini vücudun içinden bir parçaymış gibi algıladığı için, implant işlemlerinde kullanılan malzemelerde çoğunlukla titanyumdan üretilmektedir. Oldukça yüksek başarı oranına sahip olmasının temel nedeni de, kullanılan titanyum malzemesidir.

İmplant, diş rahatsızlıkları söz konusu olduğu zaman en bilindik ve en fazla tercih edilen yöntemdir. Bunun en büyük sebebi ise; kullanım alanında çok geniş bir imkan tanımasıdır. Ağzınızda hiç diş olmasa da, sadece bir veya birkaç dişiniz eksik olsa da uygulanabilecek bir yöntem olması sayesinde, her ihtiyaca cevap verebilme yeterliliğindedir. Diğer bir sebep ise; İmplant uygulamasından diğer dişlerin kesinlikle etkilenmeyecek olmasıdır. Yani, ağızda eksik olan herhangi bir bölgeye uygulama yapılabileceği gibi, birçok diş eksikliğinde de implant uygulaması en başarılı ve sağlıklı yöntemlerin başında gelmektedir.

Neden İmplant Tercih Edilmelidir?

Diş fırçalama alışkanlığının eksikliği, çok fazla asitli ve şekerli gıda tüketimine yönelmek veya ağız bölgesine alınacak darbe sonucunda karşılaşabileceğiniz diş kayıplarının hem sosyal hayatınızı etkilediği, hem de işlevsellik kaybına yol açtığı bilinen bir gerçektir. Ağzınızda eksik olacak bir dişin eksikliğini sıklıkla hissedebilirsiniz. Maliyet açısından takma diş daha avantajlı olsa da, alışma süreci başta olmak üzere; temizlik ve muhafaza konusunda ciddi problemleri beraberinde getirebilir. Ancak bir veya birkaç diş eksikliğinin anında çözüme kavuşması konusunda en iyi sonuçları sunan, dişlerin büyük bir çoğunluğu veya tamamının kaybedilmesi sonucunda da uygulanabilecek en iyi yöntem olan implant sayesinde, hem orijinal dişlerinizi aratmayacak bir estetik, hem de yeme içme alışkanlıklarınızı olumsuz etkilemeyecek kalıcı çözümleri elde edebilirsiniz. Fiyat/performans konusunda en iyi sonucu veren implant, uzun kullanım ömrü sunması ve vücudun adapte olmasındaki sorunsuz geçiş sayesinde, her zaman tercih edilebilir.

İmplant Çeşitleri Nelerdir? 2021 İmplant Fiyatları

Geçmişten günümüze birçok implant çeşidi kullanılmış olsa da, günümüzde en fazla herkesin aşina olduğu vida şeklindeki implantlar tercih edilmektedir. Ağız ve diş eti yapısına göre çeşitli implantlardan uygun olan seçilecek olsa da, bunun için muayene olmanız ve uzmanın tavsiyelerine uymanız hayati önem taşımaktadır. En fazla bilinen ve tercih edilen implant çeşitleri ise; Subperiostal, Endosseöz, Transosseöz, Intamukozal ve Endodontik implantlardır.

İmplant fiyatları ağızda eksik olan diş sayısı, kullanılacak malzeme, hastanın yaşı gibi birçok değişkene sahip olarak belirlenmektedir. Mavera Diş Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak sizler için en uygun fiyatları sunmaktayız. Açılışa özel ücretsiz muayene hizmetlerinden yararlanmak, implant fiyatları ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında da detaylı bilgi almak için polikliniğimizi ziyaret edebilir, bilgi ve randevu hattından iletişime geçebilirsiniz.